Jakie kupić półśpiochy dla dziecka?

 

Kompletując wyprawkę dla nowego członka rodziny, który lada dzień ma się pojawić na świecie, trzeba dobrze zastanowić się nad rozmiarami kupowanych ubranek. Niektórzy zbyt pośpiesznie zamawiają odzież w najmniejszym dostępnym rozmiarze, co niekoniecznie może okazać się dobrym pomysłem. Noworodki rodzą się o różnym wzroście – od maluszków 50 cm, aż po nieco większe dzieci, które mają ponad 60 cm.

Najodpowiedniejszy rozmiar półśpiochów dla niemowlaka

półśpiochy rozmiar 62Problem z wyborem właściwego rozmiaru ubranek niemowlęcych pojawia się także wśród członków rodziny, którzy chcą kupić coś wnuczkowi czy siostrzeńcowi. Tutaj najpewniejszym wyborem będą śpiochy i półśpiochy rozmiar 62. nawet jeśli dzidziuś urodzi się mniejszy, to lepiej mieć nieco większe i luźniejsze ubranka, które będą łatwe w zakładaniu oraz rozbieraniu, a także nie będą w żadnym wypadku uciskać delikatnej skóry niemowlaka. Z kolei rodzice powinni głównie skupić się na rozmiarze 62, ale dodatkowo dobrze by zaopatrzyli się w kilka sztuk nieco mniejszych rozmiarów. Ale tutaj też nie ma co przesadzać, ponieważ małe dzieci bardzo szybko wyrastają z ubranek, dlatego lepiej trzymać się tych większych rozmiarów, szczególnie gdy rodzice są dosyć wysocy i ich dziecko prawdopodobnie również nie będzie zbyt małe już w trakcie urodzenia. Oczywiście inaczej sytuacja wygląda, gdy rodzi się wcześniak, wtedy warto zadbać o najmniejsze ubranka.

W przypadku za dużych śpiochów czy półśpiochów, wystarczy założyć dodatkowe skarpetki, aby dziecko się nie denerwowało zbyt luźnymi nogawkami. Z kolei z długimi rękawkami jest znacznie prościej, bo wystarczy je po prostu podwinąć. Mniejsze ubranka jak najbardziej przydadzą się podczas wyjść z maluszkiem, na przykład do rodziny, znajomych czy na wizyty lekarskie.