Jak usunąć rysy z szyby?

Od niedawna w Polsce możemy zauważyć stanowczy wzrost stawek za przekroczenie prędkości w ruchu drogowym ale nie tylko. Wiele osób zapomina, że wszystkie mandaty poszły cenowo w górę a co za tym idzie mandat wraz z zabraniem dowodu rejestracyjnego również. Bardzo częstym powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policjantów jest porysowana przednia szyba. Dlaczego właśnie ona?

Usuwanie defektów z przedniej szyby

sprawne usuwanie rys z szybOdpowiedź jest bardzo prosta. Przednia szyba to najbardziej narażona na defekację zewnętrzną szyba. To właśnie ona daje nam największą widoczność a co za tym idzie największe bezpieczeństwo. Dlatego właśnie policjanci podczas przeprowadzania kontroli drogowej to właśnie na nią skupiają największą część swojej uwagi. Dlatego właśnie, sprawne usuwanie rys z szyb to aspekt, którym powinniśmy się zainteresować. Jak to jednak zrobić bez konkretnych umiejętności i sprzętu? Odpowiedź jest bardzo prosta, musimy się poradzić specjalisty a najlepiej zlecić mu to zadanie. Może to być nasz mechanik, jeżeli posiada odpowiedni sprzęt i pastę ale możemy również zlecić do specjalistycznemu zakładowi, który wykonuje polerowanie i usuwanie rys z szyb każdego dnia. W tym celu najłatwiej wpisać w przeglądarkę frazę o treści: Polerowanie szyb – zakład polerski. W każdej większej miejscowości znajduję się nawet po kilka takich zakładów, z tego względu, że branża mechaniczna jest bardzo konkurencyjna. Dlaczego dużo lepiej jest spróbować usunąć rysy z szyb i wymieniać całą szybę? 

Głównym powodem jest to, że po wymianie przedniej szyby, często nasze auto zmieni status na “powypadkowe” a co za tym idzie jego wartość rynkowa spadnie nawet o 20-30 %. Drugim bardzo ważnym aspektem jest oczywiście aspekt finansowy. Wymiana szyby na nową wraz z zapłatą za montaż i demontaż aktualnej szyby, może kosztować nas nawet do dwóch tysięcy złotych, a  przy luksusowych samochodach nawet do pięciu tysięcy.