Jak poradzić sobie z kryzysem w związku?

Powiada się, że miłość to najsilniejsze pozytywne uczucie i jest w tym sto procent prawdy. Dlatego dopóki obie osoby darzą się tym uczuciem są w stanie przezwyciężyć największe kryzysy. Często tylko zwyczajnie nie wiemy jak im sprostać i jak sobie z nimi poradzić. Na szczęście są sposoby, które skuteczne mogą temu zaradzić tym samym ratując związek i czyniąc go silniejszym.

Psychoterapia dla związków

polecana psychoterapia par w poznaniuZnajdując się w obliczu kryzysu w naszym związku często szybko obiera on mechanizm domina, który rzutuje na wszystkie inne aspekty. Nie mogąc poradzić sobie z problemami w partnerstwie zaczynamy się kłócić także o inne rzeczy, aż w końcu zwyczajnie tracimy umiejętność rozmowy na jakikolwiek temat. W takich momentach najczęściej dochodzi do rozstania mimo tego, że obie strony darzą się uczuciem. Jednak problem jest na tyle duży, że zwyczajnie nie widzimy innego rozwiązania. Tymczasem tym rozwiązaniem może okazać się polecana psychoterapia par w Poznaniu gdzie znajdziemy terapeutów zajmujących się właśnie pomocą w takich momentach. Tego typu terapia pomoże nam spojrzeć na sprawę z dystansu i okiem naszego partnera sprawiając, że tym samym zaczniemy lepiej rozumieć jego podejście, a co za tym idzie – jego samego. Działa to oczywiście w obie strony. Taka terapia uczy nas szacunku do emocji i zdania drugiej osoby, którego często brakuje podczas gdy emocje biorą górę. Pamiętajmy też o tym, że terapia nie tylko uratuje nasz związek przed rozpadem. Dzięki temu obopólnemu zrozumieniu staniemy się jeszcze bliżsi sobie, a nasz związek będzie jeszcze mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Choć wielu osobom może wydawać się, że taka terapia skierowana jest głównie dla długoletnich małżeństw to jednak nic bardziej mylnego. Możemy się na nią zgłosić bez różnicy, czy zawarliśmy związek małżeński, czy też nie. Nie ma także znaczenia to jak długo ze sobą jesteśmy. Nawet jeżeli jest to kilka miesięcy, lecz obu stronom zależy na sobie, wówczas taka terapia może scalić nas jeszcze bardziej już na początku naszej wspólnej przygody.