Jak działa nowoczesna pompa do betonu?

Na nowoczesnym placu budowy wykorzystuje się wiele ciężkich maszyn, które sprawiają, że przebieg prac jest znacznie krótszy i do zbudowania wielokondygnacyjnego budynku nie potrzeba już wielu lat, a czas ten skraca się czasem nawet do kilku tygodni. To wynik prac inżynierów, którzy w procesie planowania wykorzystują wiele ciekawych rozwiązań.

Beton należy wtłaczać specjalną pompą

cifa pompy do betonuPrzykładem technologii, która znacznie przyspiesza pracę nad wysokimi budynkami są pompy do betonu, które montowane są na wysięgnikach samochodowych. Zarówno agregat, który napędza całe urządzenie, jak i przewody, zamontowane są na wysięgniku, a ten z kolei zamontowany jest na podwoziu ciężarowym, dzięki czemu możliwe jest podniesienie go często nawet na wysokość kilkudziesięciu metrów. Dzięki lekkim stopom metali, jakie został zastosowane do konstrukcji ramienia wysięgnika, jego masa nie jest tak duża, jak w przypadku zwykłej stali. Lekkie stopy zapewniają też wysokie odporności na naprężenia. Jeżeli interesują nas produkty firmy CIFA pompy do betonu są w asortymencie tego przedsiębiorstwa. W naszym kraju działa wielu autoryzowanych sprzedawców, od których można nabyć takie urządzenie, bardzo bogaty jest także rynek wtórny, gdyż przedsiębiorstwa budowlane pojawiają się i znikają bardzo szybko, ze względu na dynamicznie zmieniające się warunki na rynku oraz opóźnienia w płatnościach.

Należy zainteresować się efektywnymi pompami do betonu, jeżeli chcemy skutecznie prowadzić przedsiębiorstwo budowlane celujące w najbardziej lukratywne zlecenia. Dopiero możliwość wtłoczenia betonu na wysokie kondygnacje budynku sprawi, że będzie mogli podejmować się zleceń budowy wieżowców i wysokich biurowców, których powstaje w naszym kraju coraz więcej i może to być naszym udziałem.