Istotne informacje co do pracowników z Białorusi

Coraz bardziej popularne w naszym kraju staje się ściąganie pracowników z innych państw. Chodzi tu głównie o tych zza wschodniej granicy, czyli Ukraińców, Białorusinów i innych. Ale co powinniśmy wiedzieć, jeśli chodzi o ich zatrudnienie? Postaram się krótko wyjaśnić kilka ciekawych, a przy tym spornych kwestii.

Co warto wiedzieć przy zatrudnianiu pracowników?

zatrudnienie pracowników z białorusiPodstawową sprawą jest język. Warto wiedzieć, że często ci ludzie posiadają opanowany w komunikatywnym stopniu język polski. Dodatkowo ze względu na podobieństwo naszej mowy, naprawdę łatwo jest im się jej w razie czego nauczyć. Kolejną sprawą o której warto wiedzieć jest to, że przy zatrudnieniu takich pracowników na okres sześciu miesięcy wystarczy zarejestrowanie w urzędzie pracy. Jednak gdy chcemy zrobić to na dłuższy okres, to trzeba uzyskać zezwolenie na pracę. Z pewnością jest tu kilka dodatkowych rzeczy o które trzeba zadbać, ale dobry i sumienny pracownik jest często na wagę złota. Szczególnie gdy młodzi ludzie z naszego państwa wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu czegoś lepszego. Trzeba więc chwytać się wszelkich sposobów, żeby znaleźć kogoś dobrego na wolne miejsce w naszym zakładzie. Zatrudnienie pracowników z Białorusi jest coraz popularniejsze, ze względu właśnie na uproszczenie wszelkich formalności. O wszelkie papiery dba agencja pracy z której usług korzystamy, a my musimy zająć się jedynie drobnymi papierami. Jest to więc naprawdę dobry sposób, jeśli chcemy oszczędzić sobie wiele wysiłku, a przy tym znaleźć wielu pracowników.

Trzeba wiedzieć, że Polska jest naprawdę atrakcyjnym miejscem pod względem pracy dla ludzi zza wschodniej granicy. Dlatego dobrze jest sprowadzić właśnie kogoś takiego. Szczególnie gdy chodzi o jakieś prace sezonowe, mało polaków się za to zabiera. Natomiast ludzie wybierani przez agencję pracy często mają już spore doświadczenie w czymś takim.