Innowacyjne komory hiperbaryczne

W wielu miastach Polski można znaleźć komory baryczne, które są powszechnie stosowane w zabiegi tlenoterapii. Są one powszechnie dostępne, choć tylko w określonych miejscach. Nie mniej jednak każdy może z nich skorzystać.

Jaki wpływ na zdrowie ma komora hiperbaryczna?

nowoczesne komory hiperbaryczne w poznaniuJuż od wielu dekad prowadzone są badania nad komorami hiperbarycznymi oraz przeprowadzaną w nich tlenoterapią. Warto zaznaczyć, że pierwsze komory tlenowe powstały już w siedemnastym wieku i są wykorzystywane do dziś, choć w znacznie nowszej wersji. Są one rodzajem szczelnie zamkniętej przestrzeni, w której pacjenci otrzymują czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne. Dzięki tej różnicy, która oczywiście jest zupełnie bezpieczna dla naszego organizmu, tlen pokonuje barierę przenikalności i trafia bezpośrednio nawet do niedotlenionych od dawna miejsc. Nowoczesne komory hiperbaryczne w Poznaniu, każdego roku odwiedza nawet kilkanaście tysięcy pacjentów z najróżniejszymi problemami zdrowotnymi. Oczywiście z komory barycznej mogą też korzystać osoby zdrowe, które chcą się jedynie dotlenić, gdyż w normalnych warunkach, w trakcie oddychania nie jesteśmy w stanie się maksymalnie dotlenić. W komorze jest to normalne, ponieważ tlen jest podawany pod wyższym ciśnieniem, zatem już po jednym zabiegi odczujemy różnicę. Tlenoterapia ma korzystny wpływ i lecznicze działanie w chorobie dekompresyjnej, która dotyka lotników i nurków, zatruciu tlenkiem węgla, po przeszczepach czy nawet u osób z poparzeniami.

Czysty tlen przyspiesza golenie ran, regenerację skóry, wspomaga działanie wszystkich procesów zachodzących w naszym organizmie. Badania naukowe dowodzą, że terapia w komorze hiperbarycznej jest korzystna nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.