Idealny namiot tipi

Pokoje dziecięce są pełne zabawek, które mają na celu nauczać i trenować nowe umiejętności. Każdy rodzic samodzielnie decyduje czym się bawi jego dziecko, ale są pewne uniwersalne modele, które podobają się wszystkim maluchom.

Jak wyglądają namioty tipi?

namiot tipi dla dzieckaKażdy etap rozwojowy dziecka, charakteryzuje się określonymi zachowaniami. Około pół roczne niemowlę będzie wszystko niszczyć i przewracać, roczne dziecko będzie próbować samodzielnie budować, a dwu i trzylatki uwielbiają budować sobie domki, w których mieszkają. Niektórzy rodzice, chcąc maluchom uatrakcyjnić zabawę w dom, kupuje namiot tipi dla dziecka od około drugiego roku życia. Sam fakt przebywania w namiocie będzie dla dziecka wyjątkowo atrakcyjny, a co dopiero możliwość zabawy w nim w dom. Jeżeli chodzi o wygląd namiotu, to jak sama nazwa sugeruje, jest to namiot indiański w kształcie stożka. Jego konstrukcja jest bardzo prosta, gdyż składa się z przynajmniej czterech drążków, poszycia, które mocuje się do nich oraz grubej maty, świetnie izolującej podłoże. Złożenie namiotu tipi zajmuje zaledwie kilka chwil i nie wymaga używania żadnych narzędzi. Dla stworzenia wyjątkowego klimatu, można wewnątrz zamontować lampki, które stworzą idealny klimat do zabawy wieczorem. Oferowane w sprzedaży namioty, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie on bezpieczny i trwały. Za standardowe modele, trzeba zapłacić około sto – sto pięćdziesiąt złotych, natomiast z okienkiem, daszkiem czy specjalną podłogą, nawet trzysta złotych.

Bez wątpienia każde dziecko będzie zachwycone namiotem tipi, gdyż to świetna kryjówka, a także miejsce do zabawy w dom. Namiot można bez problemu rozłożyć w domu w pokoju, w ogrodzie na trawniku czy nawet na plaży w ciągu kilku minut, ponieważ to dziecinnie proste zadanie.