Chemia basenowa

Higiena basenu dzięki chemii basenowej

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś jak ważne i zarazem proste jest utrzymanie otwartego basenu w stanie pozwalającym na spełnienie norm pozwalających na jego działanie? Pisząc proste, musimy mieć oczywiście na uwadze że nie jest to jednoznaczne z niskimi kosztami, aczkolwiek nikt nie spodziewał się że prowadzenie basenu ma być tanie.

Chemia basenowa jest istotna

Chemia basenowaPierwszą i podstawową metodą na utrzymanie czystości jest filtrowanie wody. Proces, w którym bieżąca woda jest spłukiwana przez odpowiednie otwory melioracyjne, a nowa jest wpuszczana pod niskim ciśnieniem od spodu basenu, powoduje, że cały czas mamy względnie świeżą wodę. Nie mnie istotna jest również wykorzystywana chemia basenowa. Odpływająca woda z basenu jest transportowana do filtrów, w których znajduje się chlor do basenu w dużej konsystencji. Właśnie dlatego każdorazowo witając na basenie czujemy ten specyficzny zapach, który pozostaje na naszej skórze i włosach na długo po opuszczeniu kąpieliska. Dodatkowo i każdorazowo, w nocy wrzucany jest bezpośrednio do wody chlor w tabletkach, aby ingerować i niwelować mikroorganizmy, które nie chcą opuścić zbiornika poprzez odpływy. Oprócz basenu, higiena musi być również utrzymywana w pomieszczeniach takich jak prysznice oraz szatnie. W tym ostatnich spotkałem się również z używaniem preparatów poprawiających warunki zapachowe.

Wykorzystywane zapachy do sauny, mają właściwości uwalniania przyjemnych zapachów w czasie zwiększonej temperatury, która powstaje przy dezynsekcji gorącą parą. Więcej nie potrzeba aby basen był utrzymany w czystości.

Więcej o chemii basenowej można znaleźć na: http://gotix.com.pl/sklep/23-chemia-basenowa

Dodaj komentarz