Gra planszowa na imprezę

 

Zbliżał się koniec tygodnia, więc zaczęliśmy się zastanawiać, co takiego będziemy robić na naszej tradycyjnej weekendowej posiadówce. Imprezy w którymś z wielu pubów na rynku stały się nieco nudne, więc znajomy zaproponował abyśmy tym razem pograli w planszówki dla odmiany.

Kupno pierwszej gry planszowej

imprezowa gra planszowa - sklepZgodziłem się chętnie, bo nie miałem okazji do tej pory zagrać w taką grę. Toteż drogą eliminacji zostałem wyznaczony do wybrania dobrej gry na sobotni wieczór, ponieważ do sklepu miałem najbliżej, więc wybrałem się tam prosto po pracy. Nie wiedziałem dokładnie czego szukać, a wybór był naprawdę imponujący. Od prostych gier podobnych nieco do szachów, przez skomplikowane logiczne, wymagające dużej dawki myślenia, po gry bitewne i figurkowe, stawiające kilku graczy przeciw sobie. Przez dłuższą chwilę nie miałem pomysłu na to, czego właściwie mam tu szukać, ale na szczęście z pomocą przyszedł mi sprzedawca. Powiedziałem że potrzebna jest mi ciekawa i wciągająca imprezowa gra planszowa – sklep oczywiście takie miał na stanie, i wybór również był duży. Po dłuższej konsultacji ze sprzedawcą i biorąc pod uwagę zainteresowania całej paczki, wybrałem grę zajmującą dość dużo czasu, wedle recenzji, która polegała na odkrywaniu nowych terenów na mapie, walce z różnymi potworami i zdobywanie skarbów. Była to gra w której można było grać zarówno jako drużyna, jak i przeciw reszcie graczy, przeszkadzając sobie nawzajem. Pasowała idealnie na długie wieczorne spotkanie, więc nie zastanawiałem się wiele i ową grę zakupiłem.

Trafiłem wręcz idealnie, bawiliśmy się świetnie przez cały wieczór. Dowiedziałem się przy okazji, że do zakupionej gry można dostać jeszcze kilka dodatków, urozmaicających zabawę. Na następne sobotnie spotkanie na pewno zakupię co najmniej jeden taki.