Gorsety ortopedyczne łagodzą ból pleców

W obecnych czasach na problemy z kręgosłupem skarży się coraz więcej osób w różnym wieku. Skolioza, kifoza i lordoza to wady, które często utrudniają codzienne funkcjonowanie i powodują duży dyskomfort i ból. W takich sytuacjach warto sięgnąć po produkty, które wspomagają leczenie tego typu dolegliwości. Bardzo ważna jest rehabilitacja i wykonywanie ćwiczeń zleconych przez specjalistę.

Wskazania do stosowania gorsetu ortopedycznego

gorset ortopedyczny - łódźW wielu sytuacjach pomocny okazuje się również gorset ortopedyczny – Łódź to miasto, gdzie w wielu sklepach oferowane są wysokiej jakości produkty, dzięki którym można zniwelować patologiczne ustawienia kręgów i ucisk miejsca skrzywienia. Przywracają one właściwą strukturę mięśniową oraz przeciwdziałają pogłębianiu się skrzywienia. Gorsety zazwyczaj wykonywane są na miarę. Dla dzieci przeznaczone są modele wykonane z materiału termoplastycznego. Osoby dorosłe zazwyczaj mają zalecane gorsety sztywne, które ograniczają ruchomość kręgosłupa. Tego typu produkty stosowane są osób zmagających się z różnymi patologiami. Niektóre z nich mogą być także używane profilaktycznie, gdyż łagodzą bóle kręgosłupa. Osoby, które używają tego typu produktów, powinny regularnie znajdować się pod opieką lekarza, by ten mógł oceniać postępy leczenia. Gorsety ortopedyczne mają za zadanie spowolnić postępowanie deformacji, jednak nie rozwiążą problemu. Koniecznie jest wykonywanie specjalnych ćwiczeń oraz rehabilitacja. Gorsetów nie wolno nosić przez cały dzień, należy się do nich przyzwyczajać się stopniowo.

Tego typu produkty stosowane są w przypadku korekcji wad kręgosłupa u dzieci i młodzieży, u których zdiagnozowano skoliozę, lordozę lub kifozę. Wspomagają proces leczenia po urazach i operacjach kręgosłupa, gdyż pełnią funkcję stabilizatorów. Redukują bóle w krzyżach, które pojawiają się na skutek zmian zwyrodnieniowych lub przeciążeń. Często sięgają po nie sportowcy, a także osoby, które pracują fizycznie.