sesja ślubna

Fotograf – specjalizacja: sesje ślubne

Fotografia to bardzo szeroka dziedzina sztuki i ciężko jest ją porównywać. W końcu jak możemy porównywać zdjęcia kolibra nad jeziorem do zdjęcia panny młodej w sukni na weselu czy do zdjęcia z imprezy sportowej?

Sesja ślubna – jedna ze specjalizacji fotografa

sesja ślubnaKażde z nich będzie zupełnie inne, ale każde z nich może być bardzo dobre. Dlatego też fotografia ślubna i sesja ślubna jest nieporównywalna do fotografii reportażowej czy przyrodniczej. Więcej, nawet trudno jest ją porównywać do fotografii portretowej i do magazynów o modzie i urodzie bo skupia się ona na innych aspektach wyglądu. Jakie zatem fotograf z Torunia może mieć specjalizacje? Na razie wymieniliśmy trzy, z czego to sesje ślubne wydają się najbardziej znane, bo większość z nas takie miała lub je planuje w przyszłości. Mamy również fotografie koncertowe czy sportowe, czy ogólnie widowiskowe. Jest makrofotografia, która przede wszystkim skupia się na roślinach i zwierzętach, choć oczywiście w dużym zbliżeniu możemy fotografować także inne rzeczy. Wyróżnia się również fotografia komercyjna, czyli reklamowa, produktowa i korporacyjna. Taki rodzaj fotografii jest stosowany przez firmy potrzebujące zdjęć do sklepów internetowych, katalogów, czy do reklamy. To bardzo dochodowa dziedzina fotografii.

Mamy również fotografię społeczną, którą może być zarówno fotografia reportażowa, podróżnicza, czy dokumentalna, bo w końcu uwieczniać możemy wiele aspektów ludzkiego życia. Są również inne podkategorie fotografii, takie jak fotografia lotnicza, podwodna, dziecięca. Zatem jak widać dziedzin jest całe mnóstwo.

Dodaj komentarz