Folia samochodowa – na co zwrócić uwagę?

Oklejanie samochodów za pomocą odpowiednio przygotowanej folii z roku na rok zyskuje na popularności. Nic dziwnego, dzięki temu procesowi, w szybki sposób możemy zmienić barwę naszego pojazdu, bez ingerencji w dotychczasowy lakier. Dziś skupimy się na większej ilości zalet wynikających z zastosowania folii samochodowej.

Czy warto stosować folię samochodową?

folie samochodowe szczecinCo ciekawe dzięki folii samochodowej możliwa jest nie tylko zmiana jego koloru, ale również faktury, czy wykończenia. Dzięki niej w jeden dzień z czarnego połyskującego samochodu możemy przesiąść się w biały matowy. Jest to sposób szczególnie polecany osobom, które lubią często zmieniać kolor swojego auta, bądź nie są przekonani co do tego czy barwa, którą chcą nadać z użyciem lakieru, będzie pasowała do ich pojazdu. Zmiana koloru za pomocą folii jest znacznie tańsza niż lakierowanie. Jeżeli chodzi o folie samochodowe szczecin jest miastem, w którym bez najmniejszych problemów odnajdziemy warsztaty posiadające w swoich usługach zmianę kolor z wykorzystaniem tego produktu. Z dostępnych na rynku folii możemy wyróżnić kilka rodzajów. Do najczęściej wykorzystywanych należy folia monomeryczna. Zwykle stosowana jest przez różnego rodzaju firmy, które oklejają własne pojazdy grafikami takimi jak logo, napisy czy dane kontaktowe. Warto jednak wiedzieć, że nie jest ona polecana do oklejania całego samochodu. Wynika to w głównej mierze ze sztywności, co czyni ją produktem nadającym się jedynie do płaskich powierzchni. Nie charakteryzuje się ona również zbyt wysoką trwałością. Przy intensywnej eksploatacji oraz wystawianiu na działanie promieni słonecznych, jej krawędzie z czasem odklejają się od lakieru.

Spośród innych dostępnych na rynku folii samochodowych wyróżnić możemy także folię polimerową, wylewaną czy przezroczystą. Mimo, że jej montaż nie należy do trudnych, zdecydowanie lepiej powierzyć go w ręce osoby doświadczonej.