Firanki ozdobą okna

Wyposażanie wnętrz to sztuka, trzeba zadbać aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Dobrać meble i dodatki w taki sposób, aby stanowiły spójną całość, a nie wyglądały jak zbieranina z pchlego targu. Najlepiej zdecydować się na jeden motyw przewodni i się tego trzymać.

Firanki też mogą być eleganckie

eleganckie firankiJeżeli decydujemy się na elegancki styl, warto postawić na prostotę. Jeżeli we wnętrzu będzie zbyt dużo ozdobników to moim zdaniem nie będzie to eleganckie. Proste białe meble, jasne ściany, kilka drobiazgów, parę zdjęć rodzinnych i gotowe, ale czy na pewno? Dekorując mieszkanie, nie można zapomnieć o oknach. Tak jak oczy są oknami duszy, tak okna są wizytówką naszego wnętrza – są jedynym elementem wyposażenia wnętrz, które jest widoczne z zewnątrz. Warto więc zadbać o to aby wystrój okna dopełniał całości. Proste i eleganckie firanki z pewnością mogą być ozdobą każdego pomieszczenia. Popularne żakardowe firanki z wzorem kwiatowym najchętniej zepchnęłabym do lamuss razem z innymi przeżytkami z PRL-u. Elegancka firanka powinna być jednolita i delikatna, na przykład z woalu, ewentualnie ozdobiona gustowną gipiurą. Taka firana staje się nie tylko ozdobą wnętrza, ale nadaje mu ciepła i elegancji. Taka firnaka wcale nie musi być biała. W zależności od wnętrza i panującej w nim kolorystyki można się zdecydować na jednobarwne firanki w jasnych pastelowych kolorach, które z pewnością ożywią pomieszczenie, a zarazem będą cieszyć oko z każdym promieniem słońca, który będzie nadawał blask całemu wnętrzu.

Niektórzy dekorując mieszkanie w ogóle rezygnują z firanek, ale ja osobiście uważam, że jest to nieoceniony element wnętrz. Dobrze dobrana firanka staje się wisienką na torcie i dopełnia całości. Warto się zatem zdecydować na dobór odpowiedniej firanki do naszego mieszkania i okna.