Ekologiczne masło shea

Każda kobieta marzy on tym, aby być posiadaczką zadbanego ciała, a także pięknych włosów. Robimy wszystko, aby nasza skóra była odpowiednio nawilżona, wygładzona, a także jędrna i bez oznak starzenia, a także dbamy o nasze włosy, ponieważ chcemy, aby były błyszczące, sprężyste i aby prezentowały się jak z reklamy szamponów do włosów.

Właściwości masła shea

ekologiczne masło shea typu nierafinowanegoWbrew pozorom uzyskanie takiego efektu może być bardzo proste. Okazuje się, że nie potrzebujemy ogromnej liczby kosmetyków, aby móc zachować piękny młody wygląd. Wbrew pozorom wystarczy jedynie kilka produktów. W ostatnim czasie popularnością cieszą się produkty pochodzenia naturalnego, które możemy wykorzystywać jako kosmetyki. Jednym z takich produktów jest ekologiczne masło shea typu nierafinowanego. Masło shea to nic innego jak masło karite, które uzyskiwane jest z owoców drzewa o nazwie masłowiec. Masło shea posiada wiele właściwości korzystnych dla naszej skóry i włosów. Przede wszystkim bogate jest w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, które są ważne dla pielęgnacji skóry, a więc witaminę A oraz witaminę E. Dodatkowo, ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych działa przeciwzapalnie i regenerująco na naszą skórę. Silnie nawilża i zapobiega wysuszeniu, ponieważ tworzy warstwę, dzięki której woda nie paruje tak szybko z naszej skóry, a ta pozostaje nawodniona i natłuszczona.

Masło shea bardzo rzadko wywołuje alergie i odczyny zapalne, dzięki czemu może być wykorzystywane w przypadku osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, czy też egzemą. Warto również podkreślić, że jest to produkt, który możemy wykorzystywać już od najmłodszych lat u naszych dzieci. Masło shea ma szerokie zastosowanie w kremach, pomadkach do ust, balsamach, a także w maseczkach do twarzy.