Efektowny wygląd elewacji imitującej drewno

 

Materiał, jakim jest drewno, jest naturalnym oraz popularnym w branży budowlanej surowcem. Nie jest pozbawione jednak wad, wymaga pielęgnacji, jest podatny na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Zaszkodzić mu mogą także glony i owady. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduję się na produkty imitujące drewno, które wykonane są z bezpiecznych dla środowiska materiałów.

Deski imitujące drewno popularne w branży budowlanej

imitacja deski elewacyjnejWyglądem przypominają ten naturalny surowiec, jednak przeciwieństwie do niego są odporne na czynniki zewnętrzne. W sklepach znaleźć można różnego rodzaju materiały. Odpowiednio dobrana imitacja deski elewacyjnej do złudzenia przypomina naturalny materiał. W sklepach znaleźć można produkty wykonane z tworzyw sztucznych, które są odporne na odbarwienia, występują w różnorodnych kolorach. Wiele z nich posiada fakturę, na której znajdują się słoje oraz różne nierówności. Materiały styropianowe doskonale odwzorowują naturalny materiał. Wiele budynków posiada elewacje drewnopodobne z polistyrenu ekstrudowanego. Jest ona gładka i twarda, odporna na działanie czynników mechanicznych oraz atmosferycznych. Można zdecydować się również na masę tynkarską, na której można odciskać wzory desek. Umożliwia to uzyskanie doskonałych efektów wizualnych, nie rozwijają się na niej grzyby oraz glony. Warto zdecydować się także na elewację z włóknocementu, który jest materiałem kompozytowym skutecznie zabezpieczającym ściany przed wnikaniem wilgoci.

Osoby, które chcą zdecydują się na elewacje imitujące drewno, z pewnością będą zadowolone z uzyskanych efektów. Tego typu deski elewacyjne są bardzo różnorodne i łatwe w montażu. Oferowane są w różnych kolorach, klienci mogą zdecydować się na preferowane przez siebie wybarwienia. Dobrze wykonana elewacja przyciąga uwagę swoim estetycznym wyglądem. Jest warstwą, która skutecznie zabezpiecza budynek przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.