Dom z bala

Domy ze starego drewna – jak odnowić

Wiadomym jest, że drewno nie należy do najtrwalszych surowców. Mimo tego wiele ludzi decyduje się na jego użycie przy budowie domu. Przebudowa domu drewnianego jest potrzebna.

Po co przebudowa domu drewnianego.

Dom z balaJest tak ze względu na jego koszt i pozytywny mikroklimat który wprowadza do pomieszczeń w budynku. Również krótki czas w jakim wprawna ekipa budowlana jest postawić taki dom, w dużym stopniu przyczynił się do jego popularności. Jednak kupując taki dom który był zbudowany kilkanaście lub kilkadziesiąt late temu musi pamiętać o kilku rzeczach. Stan jego ścian, dachu i innych części może budzić wiele do życzenia. Bez odpowiedniej konserwacji takie budynki szybko poddają się szkodliwym działaniom zmiennych warunków atmosferycznym. Dlatego, przed zamieszkaniem, niezbędna jest renowacja domów drewnianych. Bez niej znajdujący się w środku ludzie byliby narażeni na wielkie niebezpieczeństwo. Pierwsze co należy zrobić zaczynając remont takiego starego drewnianego domu jest wyczyszczenie komina. Bez tego nie możemy nawet myśleć o rozpalenia w nim czegokolwiek. Znajdujące w środku różne śmieci i leśne odpadki z pewnością szybko zająłby się ogniem i spowodowały pożar całej konstrukcji. Tego z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Kiedy już to zrobimy nadejdzie czas na renowacje ścian. Remonty domów drewnianych nie są możliwe jeżeli konstrukcja nie jest odpowiednia. W tym celu powinniśmy przede wszystkim wyczyścić próchniejące bale. Wystarczy, że użyjemy do tego zwykłych, prostych narzędzi budowlanych. Chodzi tu głównie o zdrapanie wierzchniej warstwy drewna aż nabierze miodowo-brązową, naturalną barwę. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że mamy przed sobą wytrzymałe i wartościowe drewno. Tylko takie może wchodzić w skład konstrukcji domu bowiem przebudowa domu drewnianego na próchnie mogłaby się skończyć zawaleniem całego budynku. Kiedy już uzyskamy zamierzony rezultat możemy przystąpić do czynności konserwacyjnych.

W tym celu musimy zakupić piankę poliuretanową która jest dostępna w każdym sklepie budowlanym. Uszczelnienie takim materiałem domu zapewni mniejsze spadki temperatur w środku i pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu. Przebudowa domu drewnianego kosztuje.

Dodaj komentarz