Domowe oświetlenie ledowe

Dobrze oświetlone pomieszczenie wydaje się większe, czasem nawet lepiej zagospodarowane przestrzennie i czystsze. Romantyczne, delikatne światło świec to już przeżytek, sprawdzający się tylko podczas randek. Jak dobrze oświetlić swój pokój, skoro rynkowe oferty są tak obszerne i trudno się zdecydować? Warto pomyśleć najpierw, jaki efekt jasności chcemy otrzymać.

Lampy LED w domowym zaciszu

żyrandol ledPopularność lamp ledowych osiągnęła szczyt ostatnimi laty i jest to najpopularniejszy produkt, wybierany do oświetlania domów. Lampa LED, nazywana też żarówką LED, to urządzenie oparte na działaniu diod elektroluminescencyjnych. Jak każda lampa, ma ona swoje wady i zalety. Na plus zdecydowanie przemawia jej trwałość, czyli długość użytkowania, dochodząca nawet do 15 lat, w porównaniu ze zwykłą lampą żarową, której trwałość to około dwóch lat. Do tego dochodzą również wydatki na prąd, które trzeba ponieść przy każdym oświetleniu. Żarówki LED nie należą do tanich, ale dzięki energooszczędności, czyli małej ilość pobieranego prądu, ta kwota szybko się zwróci. Dla niektórych kupujących minusem może być też to, że LEDówki mają różne barwy światła i należy zwrócić na to uwagę podczas zakupów. Czy jednak warto wybrać tę opcję oświetlenia? Oczywiście, że tak! Lampki biurowe, oświetlenie zewnętrzne czy nawet żyrandol LED to korzystne rozwiązania, wpisane na stałe w aranżację, nie tylko polskich, ale też wszystkich domów na świecie.

Nie trzeba być elektrykiem czy inżynierem, żeby ocenić i oszacować, jakie oświetlenie należy wybrać do własnego domu, by nie wydać fortuny, a być zadowolonym z efektów i działania. Warto wspomnieć, że takie lampy to też jedna z najbezpieczniejszych opcji dla ludzkich oczu i skóry; nie wytwarzają bowiem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego (UV).