Dobry brukarz na miarę złota

Kostka brukowa to obecnie najpopularniejszy materiał stosowany do wykonywania nawierzchni zewnętrznych, takich jak chodniki, parkingi, place manewrowe, deptaki, alejki parkowe i ogrodowe. Wykorzystanie tego materiału w tak wielu różnych miejscach spowodowało nie tylko różnorodność wyboru samego materiału ale także dużą konkurencję wśród wykonawców.

Wybór usług brukarskich – na co zwrócić uwagę?

usługi brukarskieSama kostka brukowa może być wykonana z betonu lub granitu, a jej kształt i kolorystyka jest tak szeroka, że każdy wymyślony przez inwestora projekt może być wykonany. Podchodząc do wykonania nawierzchni największym tak naprawdę wyzwaniem staje się znalezienie ekipy, która wykonuje usługi brukarskie. Tych nie brakuje, ale jak wybrać tą najlepszą? Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najczęściej pierwszą rzeczą, na jaką patrzymy jest cena. Nie idzie ona jednak zawsze w parze z jakością. Moim zdaniem w pierwszej kolejności liczy się doświadczenie i specyfikacja wykonywanych usług. Inaczej układa się kostkę na dużych powierzchniach (np. deptak), a inaczej na małych (np. w przydomowym ogrodzie). Takie podejście pozwala na zawężenie poszukiwań. Po drugie warto dowiedzieć się czy dany fachowiec oferuje usługi w zakresie przygotowania podłoża (wyrównanie, odwodnienie, utwardzenie). Poza ograniczeniem wydatków i czasu pozwala to na odpowiednie dostosowanie nawierzchni do materiału poleconego przez wykonawcę, a przez to zwiększy trwałość.

To tylko kilka z opcji jakie należy rozważyć przed wyborem wykonawcy usług brukarskich. Zagłębienie się w temat może zająć trochę czasu, ale efekt na pewno będzie zadowalający. Dobre wykonanie nawierzchni zewnętrznej powinno łączyć w sobie trwałość i estetykę, dlatego tak ważne jest aby wybrany przez nas brukarz był profesjonalistą w swoim fachu.