Do małej firmy wystarczy darmowy program fakturowy

Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą trzeba od razu pomyśleć o kwestii wystawiania faktur. Każda sprzedaż produktów lub usług innej firmie musi być udokumentowana fakturą. Dzisiaj takie dokumenty wystawia się elektronicznie za pomocą specjalnego oprogramowania komputerowego. Programy fakturowe można podzielić na darmowe i płatne.

Darmowe programy fakturowe mają sporą funkcjonalność

jaki program do fakturowania dla małej firmyWybierając program do faktur dla swojej nowej firmy warto zwrócić uwagę na to, że dzielą się one na programy płatne i darmowe. Te, które są płatne kosztują miesięcznie od kilku do kilkunastu złotych. Mają o wiele większą funkcjonalność od darmowych programów, a opłatę w takiej wysokości można określić mianem symbolicznej. Zastanawiając się nad tym jaki program do fakturowania dla małej firmy wybrać warto przejrzeć też darmowe opcje. Takie programy non profit mają spore funkcjonalności, ale w pewnych kwestiach mogą być one ograniczone. Niektóre programy mogą zmusić nas do oglądania reklam a w innych będziemy mieć limit na wystawione faktury kosztowe. Trzeba się zatem zastanowić ile faktur miesięcznie będziemy wystawiać. Jeśli raptem kilka to z całą pewnością można skorzystać z jakiegoś darmowego programu. Jeśli natomiast faktur będzie kilkadziesiąt to wybierzmy program w wersji płatnej z maksymalną funkcjonalnością. W każdym razie do wyboru mamy setki różnych programów, które w praktyce niewiele się między sobą różnią.

Jedno jest pewne – każda firma potrzebuje programu, w którym będzie mogła szybko wystawić fakturę i wysłać ją do klienta. Wiele darmowych programów będzie w zupełności wystarczających dla małej firmy, ale w każdej chwili można skorzystać z programów płatnych, które w żaden sposób użytkowników nie ograniczają. I to chyba jest najlepsze rozwiązanie.