Dlaczego warto wybrać naukę programowania dla dzieci?

Dziś bez komputera wielu nie wyobraża sobie życia. Te urządzenia towarzyszą nam wszędzie – w domu, w pracy, w czasie wolnym. Tak naprawdę małym komputerem jest nasz telefon, który nosimy w kieszeni. Elektroniczne czytniki zastępują nawet książki. Dlatego tak wielu właśnie z IT wiąże swoją przyszłość.

Nauka programowania dla dzieci – warto?

podstawowa nauka programowania dla dzieci w WarszawieBranża IT dziś jest jedną z najprężniej się rozwijających. To w niej panuje rynek pracownika, w niej obowiązują jedne z najwyższych zarobków i atrakcyjnych benefitów. Dzięki pracy w takiej gałęzi rynku można naprawdę zadbać o dobrobyt i życiowy komfort. Jednak programowanie nie jest dla każdego. Ważne są przede wszystkim umiejętności matematyczne i analityczne. A rozwijać je należy od dziecka. A dziś podstawowa nauka programowania dla dzieci w Warszawie i każdym większym mniejszym mieście jest łatwo dostępna. Często można także zapisać się na zajęcia online. Potrzebny jest tylko komputer, dobre chęci i pęd do nauki. Nauka programowania rozwija myślenie logiczne, zdolności matematyczne, myślenie abstrakcyjne. Dla najmłodszych jest ona oczywiście przeprowadzana w formie dostosowanej do ich wieku – a zaczynać można już od bardzo młodych lat. Rozwijanie zdolności cyfrowych ważne jest nie tylko ze względu na przyszłą pracę – nasze dziecko niekoniecznie przecież musi zostać programistą. Jednak w przyszłym świecie cyfryzacja będzie postępowała, a nasze dziecko będzie musiało odnaleźć się w coraz bardziej zdigitalizowanej rzeczywistości. 

Warto inwestować w rozwój naszego dziecka. Nauka programowania jest nie tylko kolejnym zajęciem dodatkowym – niesie ona za sobą wymierną wartość. Rozwija już nabyte umiejętności i daje nowe – oparte o matematykę i logikę, tak ważne w przyszłym życiu, A raz rozwinięta pasja może w przyszłości poskutkować świetną i satysfakcjonującą karierą.