Dlaczego warto ozdobić ściany tapetami?

Przyjęło się w powszechnej opinii, że tapety pasują tylko do mieszkań urządzonych w stylu klasycznym. I faktycznie, do nich się je najczęściej stosuje, gdyż nadają im specyficznej atmosfery. Jednak tapety sprawdzają się równie dobrze w stylach nowoczesnych.

Najważniejsze zalety tapet

sklep z tapetami - WarszawaTapety stanowią przede wszystkim znakomity element dekoracyjny. Gdy ściana pomalowana farbą ma być tłem dla mebli i ozdób, tak tapeta sama w sobie jest bardzo silną ozdobą. Dlatego coraz częściej stosuje się tapety tylko na jednej ścianie lub jej części. W takim przypadku świetnie sprawdzą się tapety o mocnym stylu (np. ciemne w jasne wzory), natomiast gdy chcemy ozdobić tapetą cały pokój, lepszy będzie wybór jaśniejszych odmian. Również faktura tapet ma duże znaczenie. Można za jej pomocą wyznaczyć strefy mieszkania. Można np. wyłożyć grubą tapetę poprawiającą wyciszenie pomieszczenia. Tapeta równie dobrze sprawdzi się do pokrycia nierówności na ścianie. Wybierając jednak daną tapetę, nie powinniśmy patrzeć tylko na jej wygląd, bo choć jej faktura może nam się podobać, to może być np. trudna w czyszczeniu. Trzeba więc zawsze zapoznać się z właściwościami danej tapety, nim zdecydujemy się na jej zakup. A gdzie kupić dobrą tapetę? Znajdziemy niejeden dobry sklep z tapetami – Warszawa jest w nie szczególnie dobrze zaopatrzona – a wybór jest na tyle szeroki, że znajdziemy bez problemu właśnie to, czego szukamy. Modernistyczne i tradycyjne formy są równie łatwo dostępne.

Tapety pozwalają na takie same lub nawet większe możliwości aranżacji naszego mieszkania niż farby. Połączenie farb i tapet również świetnie się komponuje. Wielu zniechęca zakładanie tapety, lecz nie jest to wcale nic trudnego i można to zrobić samodzielnie i dobrze, bez pomocy fachowca.