Dlaczego warto kupić konsolę dziecku?

Po wielu latach zapomnienia konsole przenośne znów powracają do łask i cieszą się coraz większą popularnością. Na nowoczesnych konsolach przenośnych możemy znajdziemy kultowe gry z naszego dzieciństwa, ale też całkiem nowe tytuły i różne kategorie tych gier, także te, które doskonale nadają się dla młodszego pokolenia.

Małe konsole dla dzieciaków 

przenośna konsola dla dzieciGranie na konsoli to nie to samo, co gra na telefonie. Przede wszystkim na konsolę mamy więcej gier, które wszyscy doskonale znamy lub które dopiero zyskują popularność, a które w wersjach mobilnych na smartphone’a występują w bardzo okrojonych wersjach, bądź nie ma ich wcale. Konsole przenośne są świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy sobie na chwilę zorganizować jakoś czas, czy to podczas czekania w kolejce, czy też podczas jazdy komunikacją miejską. Taka konsola sprawia radość nie tylko dorosłym i nastolatkom, ale również młodszym dzieciakom. Przenośna konsola dla dzieci posiada specjalne zabezpieczenia rodzicielskie pozwalające nam mieć pełną kontrolę nad tym w co gra nasza pociecha. Warto przy tym wspomnieć, że obecnie powstaje mnóstwo kreatywnych gier doskonałych właśnie dla dzieciaków. Gry te pobudzają wyobraźnie maluchów, a także wiele z nich uczy dzieci logicznego myślenia oraz szybkiej reakcji na bodźce, czyli refleksu. Przenośne konsole w dodatku nie kosztują majątku, więc mogą okazać się świetnym pomysłem na prezent z okazji komunii, gwiazdki, czy urodzin. 

Dopóki kontrolujemy w co gra nasze dziecko i dopóki pilnujemy tego, aby nie spędzało na grach większości dnia dopóty konsola nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszej pociechy, a wręcz przeciwnie może być bardzo pomocna. Większość maluchów boi się na przykład wizyty u dentysty, czy też w ogóle u lekarza. Granie w gry przed taką wizytą czy to w podróży do niej czy to czekając w kolejce pozwoli się naszemu dziecku odstresować.