Dlaczego podłoga winylowa jest warta zakupu?

Podłoga winylowa jest jedną z najbardziej elastycznych wykończeń podłogowych, dlatego jest dźwiękoszczelna, izoluje ciepło i jest łatwa w utrzymaniu dzięki odpowiedniej obróbce powierzchni. Podłogi winylowe należą do grupy pokryć PCV. Są to pokrycia z tworzywa sztucznego, które charakteryzują się wielowarstwową strukturą.

Podłoga winylowa alternatywą dla desek podłogowych

luksusowa podłoga winylowaPodłogi winylowe nie zawierają toksyn i dlatego nie mają znanego zagrożenia dla zdrowia. Ponieważ są praktyczne i łatwe do czyszczenia, nadają się do prawie wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Kolejną kluczową cechą jest ich wszechstronność w projektowaniu. Luksusowa podłoga winylowa może odznaczać się w szerokim spektrum wzorów i kolorów. Mogą stanowić ciekawą alternatywę dla parkietu lub laminatu. Na przykład winyl może mieć ciepły wygląd drewna bukowego, dębowego czy kasztana. Na pierwszy rzut oka podłogi w tym projekcie często nie można odróżnić od prawdziwej drewnianej deski podłogowej. W tym przypadku można odtworzyć także płytki z kamienia naturalnego. Podłogi winylowe są dostępne w wersji kafelkowej, która nadaje się na przykład do kuchni. Zaletą jest to, że podłogi winylowe są cieplejsze niż prawdziwe płytki. I w przeciwieństwie do płytek kamiennych lub ceramicznych, tutaj nic nie może się złamać ani odłamać na winylu, jeśli coś spadnie na podłogę. Takie podłogi są bardzo wytrzymałe i odporne na uderzenia, nie rysują się tak szybko. W przypadku zabrudzenia można je szybko i łatwo wyczyścić. Można je odkurzać i wycierać na sucho i mokro.

Ponieważ podłogi winylowe są niewrażliwe na wilgoć, można je bez problemu stosować również w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka. Ostatnią zaletą, o której należy wspomnieć jest izolacja akustyczna. jak się chodzi po takiej podłodze, nie słychać kroków.