Czym jest ozonowanie?

Żeby nasz domy i mieszkania były naprawdę czyste nie wystarczy samo mycie, odkurzanie i dbanie o porządek, wszak największe zagrożenie pozostaje niewidzialne. Mówimy bowiem o wszelkiego rodzaju szkodliwych drobnoustrojach i mikroorganizmach.

Kto zajmuje się ozonowaniem?

skuteczne ozonowanie w krakowieWirusy, bakterie, grzyby, pleśń, alergeny oraz inne zagrożenia są największym zagrożeniem, gdyż, ze względu na fakt iż pozostają niezauważalne gołym okiem, łatwo się ich obecność bagatelizuje. To jednak bardzo duży błąd, gdyż przyczyniać się mogą do rozwoju wielu chorób, zwłaszcza u dzieci. Mowa tu przede wszystkim o alergenach i roztoczach kurzu domowego, które bytują dosłownie wszędzie i których wyeliminowanie jest nie lada problemem. Niemniej jednak istnieje skuteczny sposób na ich eksterminację i jest nim ozonowanie. To metoda prosta i szybka, gdyż zakłada wykorzystanie generatora ozonu, który umieszcza się w dowolnego rodzaju pomieszczeniach, zaledwie, na godzinę lub dwie. Taki czas jest bowiem wystraczający, aby ozon wyeliminował wszelkie mikro zagrożenia, gdyż robi to z dokładnością, około, dziewięćdziesięciu dziewięciu procent. Co ważne, na czas zabiegu, nie jest konieczne wynoszenie z domu mebli, elektroniki czy też dzieł sztuki. Jeśli zainteresowało nas skuteczne ozonowanie w Krakowie to warto zgłosić się do jednej z firm, zajmujących się dezynfekcją, ponieważ zdecydowana większość z nich ma je w swojej ofercie. Gdy natomiast idzie o koszt, jest on uzależniony, w głównej mierze, od metrażu odkażanej powierzchni.

Ozon przestaje być aktywny, to znaczy traci swoje właściwości, już po, mniej więcej, dwudziestu minutach, gdyż wówczas rozpada się do postaci tlenu. Oznacza to, że do odkażanych powierzchni można wrócić po tym czasie, co w porównaniu z innymi metodami jest bardzo krótkim odstępem.