szklane balustrady

Czy szklane balustrady są bezpieczne?

W mojej firmie ostatnio dużo rzeczy się zmieniło. Szef zarządził wielki remont wszystkich pomieszczeń. Większość przyjęła to z nieskrywaną ulgą, ponieważ tylko najstarsi pracownicy pamiętali poprzedni remont. Farba już dawno wyblakła, a podłogi się starły.

Uszkodzenie balustrady ze szkła

szklane balustradyDobrze ze mamy parkiet, bo możemy go wycyklinować, a nie wymieniać jak panele podłogowe czy płytki ceramiczne. Ze ścianami też nie będzie problemu. Nasza zabudowy szklane nadal trzymają się dobrze, trzeba będzie je tylko na pewno dobrze wyszorować po remoncie. Nad wejściem mamy daszki szklane, które też pewnie się ostaną, przynajmniej nic o nich nie wiemy, żeby coś się zmieniało. Szef powiedział jednak, że szkło i metal to dobre, nowoczesne i eleganckie połączenie, więc postawił na więcej szkła. Jako dekoracje pojawi się u nas grafika na szkle z jakimiś ładnymi widoczkami. Do tej pory wisiały jakieś obrazki kupione w sklepie z dekoracjami za pięć złotych. Wymieniane miały być przede wszystkim schody. Miały być teraz metalowe, a do tego szklane balustrady. Projekt wyglądał naprawę obiecująco. Niestety, w użytkowaniu nie było to aż takie przyjemne. Szkło trzeba było często czyścić, bo widać było na nim najmniejsze zabrudzenia. Dobrze przynajmniej że nie trzeba było tego szorować. Jednak najgorsze były szklane balustrady, które pękły. Nie całe, tylko jedno ,,przęsło”, ale zawsze.

Kurier wnosił paczkę tak niefortunnie, że przewrócił się na wąskich metalowych schodach na balustrady. Ta pękła pod ciężarem jego i paczki. Nie zbiła się całkiem, ale uszkodzenia nie dało się nie zauważyć.

Dodaj komentarz