Co warto wiedzieć o balustradach?

Z moich obserwacji wynika, że coraz częściej balustrady ze szkła coraz częściej swoje zastosowanie znajdują w różnych miejscach publicznych. Jeśli powstaje nowa galeria handlowa w mieście to w większości przypadków stawiają na nowoczesny wygląd, a co za tym idzie balustrady ze szkła.

Jakie są zalety szklanych balustrad?

szklane balustrady warszawaMojej rodzinie w końcu udało się zakończyć etap budowy domu jak i skontaktować z architektem wnętrz w celu przygotowania projektu, który miałby obejmować tylko parter. Jednak największym zaskoczeniem było dla mnie to, że tata uparcie chciał, żeby balustrada była szklana. Nie byłam przekonana, co do tego pomysłu, dlatego zaczęłam zagłębiać się w tym temacie. Bez problemu udało mi się znaleźć firma, która produkuje szklane balustrady Warszawa pod względem szerokiego asortymentu czy ilości firm w różnorodnych specjalizacjach nigdy nie zawiedzie. Tak było także i w moim przypadku. Oprócz tego, że balustrady szklane sprawiają wrażenie nowoczesnego stylu. Jednak sporo osób myśli, że są one przede wszystkim niepraktyczne, co jest kompletnie nieprawdą. Dlaczego? Otóż mogłoby się wydawać, że szkło jest kruche, więc jak można być tak nieodpowiedzialnym i zastosować je jako balustrady? Też myślałam tak początkowo, ale okazuje się, że balustrady są bardziej wytrzymałe niż mogłoby się wydawać w pierwszej chwili, ponieważ podczas produkcji dodawany jest do szkła laminat, dzięki któremu tworzywo jest bardziej wytrzymałe.

Warto wiedzieć, że balustrady są tak skonstruowane, aby w żaden sposób nie naraziły nas na niebezpieczeństwo. Nie jest łatwo rozbić szkło, ponieważ jest to szkło hartowane. Dodatkowo w środku wstawiana jest folia, która także zabezpiecza przed pęknięciem. Są one tworzone jako jedyna konstrukcja bez widocznych mocować czy drewnianych słupków, które łączą szkło, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do domu, w którym mieszkają dzieci.