Ceny nowoczesnych agregatów prądotwórczych

Produkować prąd na własne potrzeby można na wiele sposobów. Można skorzystać z odnawialnych źródeł energii i zamontować na dachu domu panele fotowoltaiczne. To rozwiązanie na stałe, ale co zrobić, jeśli prądu potrzebujemy jedynie podczas przerw w dostawie energii elektrycznej? Wtedy najlepiej sprawdzi się agregat prądotwórczy, który zasilany jest benzyną lub olejem napędowym.

Wydajny agregat można kupić w dobrej cenie

agregaty prądotwórcze cenyCeny urządzeń do produkowania prądu zaczynają się na kilkuset złotych a kończą na kilkudziesięciu tysiącach. Wszystko zależy od tego jaki agregat potrzebujemy i do czego będziemy go używać. Inną cenę mają agregaty, które produkują prąd 230 volt a inną takie, z których możemy zasilać urządzenia potrzebujące czterystu voltów. Oczywiście najtańsze są zwykłe agregaty prądotwórcze ceny wahają się od kilkuset do około trzech tysięcy złotych. W takiej cenie możemy mieć urządzenie do produkcji prądu, którym można zasilić zwykłe urządzenia domowe. Jeśli potrzebujemy prądu do urządzeń potrzebujących tak zwanej siły to musimy kupić agregat trójfazowy, którego ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Takie urządzenia oferowane są w sprzedaży w wersji z wytłumieniem lub bez tłumienia hałasu podczas pracy. Za najlepszej jakości agregat, którym właściwie można zasilić w energię elektryczną cały dom i wszystkie maszyny budowlane trzeba zapłacić około trzydziestu tysięcy złotych.

Kupując agregat warto się zastanowić w jakim celu będziemy go używać. Jeśli chcemy się zabezpieczyć na wypadek przerw w dostawach prądu z elektrowni to wystarczy spokojnie urządzenie za kilkaset złotych. Jeśli natomiast chcielibyśmy takim agregatem zasilić plac budowy to tutaj już konieczna będzie maszyna o zdecydowanie większej wydajności, ale i wyższej cenie.