Cechy naturalny wosków do kominków

Świetną alternatywę dla tradycyjnych świec stanowią woski zapachowe. Są to małe kosteczki, które swoim wyglądem przypominają czekoladki kryją w sobie piękne aromaty, które w łatwy sposób można z nich wydobyć. Takie woski to nic innego, jak niewielkie porcje wosku stosowanego do klasycznych świec, bez konieczności opakowania oraz knota. Mają one kilka zalet, dzięki którym warto wziąć pod uwagę ich zakup. Jakie są to zalety wosków zapachowych?

Stosujemy naturalne woski

woski naturalne do kominkówNajczęściej woski zapachowe sprzedawane są w niewielkich porcjach, dzięki czemu ich cena jest znacznie bardziej przystępna. Niewielka ilość wosku to również doskonała okazja do tego, aby móc przetestować dany zapach, również przed zakupem większej świecy. Warto wybierać woski naturalne do kominków. Są one znacznie wydajne niż świeczki, możemy je także dzielić na dowolnie ustalone porcje, dzięki czemu możemy mieć całkowitą kontrolę nad intensywnością takiego aromatu. Dodatkową zaletą jest także możliwość połączenia różnych zapachów ze sobą. Umożliwia to tworzenie własnych kompozycji, które dokładnie odpowiadają naszym upodobaniom zapachowym. Wosk zapachowy możemy dodatkowo zapalać i gasić w dowolnych momentach, w odróżnieniu od klasycznych świeczek z knotem, co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania.

Istotne jest to, aby wosk zapachowy palić w prawidłowy sposób, nie posiada on knota. W celu jest rozgrzania i uwolnienia zapachu konieczne jest wykorzystanie specjalnie przeznaczonych do tego celu kominków. Składają się one z dwóch części, górna to misa, w której umieszcza się wosk, natomiast do dolnej wkłada się podgrzewacze. Kominek nie powinien być mniejszy, niż kilkanaście centymetrów, ponieważ niższy może się przegrzewać i za szybko uwalniać olejki zapachowe.