Pokrycia dachowe

Budowa domu na działce z ogródkiem

Wiele osób marzy własnym domu z ogródkiem, w którym mógłby się zrelaksować po pracy. Niektórzy mają te szczęście i inwestują w działkę na której wybudują swój własny dom. Jednak nie jest to takie łatwe zadanie.

Jak przeprowadzić budowę domu?

Pokrycia dachowePo otrzymaniu wszystkich pozwoleń, można przejeść do budowy. W pierwszym kroku, wykonuje się fundamenty, czyli ławy oraz stopy. Następnie można już murować ściany, oraz wykonać wylewkę pod podłogi. Kolejny krok to strop wraz ze schodami. Kolejny etap to ściany pietra. Nie można zapominać o wykonaniu izolacji ścian domu. Najczęściej jest ona wykonana ze styropianu. Zamknięciem budowy domu jest oczywiście wykonanie dachu. Dach najczęściej wykonuje się z konstrukcji drewnianej w systemie krokwiowo-jętkowym, płatwiowo-jętkowej, płatwiowej oraz płatwiowo-kleszczowej. Na terenie Gdyni, Sopotu oraz Gdańska działa firma, która zajmuje się montażem konstrukcji dachu z gotowych dźwigarów wykonywanych u nich na terenie zakładu przemysłowego. Następnie takie dźwigary są transportowane na budowę i montowane. Podczas budowy dachu nie można zapominać o izolacji, jak i ważne są pokrycia dachowe gdynia, które mogą być dachówkami lub blachą, emitująca dachówkę. Po tym etapie wykonuje najczęściej się pracę wykończeniowe, jak montaż okien, drwi, rynien, czy rur spustowych. Jeśli zostaną zakończone wszelkie prace budowlane, to można przejść do projektowania oraz wykonywania przydomowego ogródka.
Budowa własnego domu jest inwestycją nie tanią, a przy okazji długotrwałą.

Jeśli nie ma się doświadczenia warto jest skorzystać z pomocy fachowców przy budowie, przy wykańczaniu jak i wykonywaniu ogródka.

Dodaj komentarz