Bezpieczeństwo drona za sprawą plecaka

Kiedy kupowałem swojego profesjonalnego drona, przyznam szczerze, że byłem tak zafascynowany perspektywą posiadania tego wspaniałego gadżetu, że zapomniałem o tym, co najważniejsze, czyli sposobie na jego zabezpieczanie. Każdy sprzęt wymaga bowiem odpowiedniego pokrowca.

Dedykowane plecaki dla Phantoma 4

plecak phantom 4Na początku mojej przygody z dronem, latałem nim głownie nad swoim domem na wsi, oraz nad łąkami. W pewnym momencie jednak zapragnąłem zwiedzić kilka miejsc w Polsce i je także uwiecznić za pomocą drona. Wtedy też uświadomiłem sobie, że w całym podekscytowaniu związanym z zakupem tak rewelacyjnego sprzętu, zapomniałem o odpowiednim jego zabezpieczeniu na czas transportu. Z racji tego, że przeważnie przemieszczam się rowerem lub samochodem postanowiłem zakupić plecak phantom 4, który łatwo udało mi się znaleźć w sieci. Z początku sądziłem, że znalezienie takiego plecaka na jakim mi zależy i w dodatku dostosowanego do mojego drona, będzie dosyć trudnym zadaniem zważywszy na różnorodność modeli dostępnych na rynku. Tymczasem już w pierwszym sklepie udało mi się odnaleźć porządny i wodoodporny plecak na drona przeznaczony właśnie do mojego modelu. Plecak zakupiony przeze mnie okazał się niezwykle pakowny, ponieważ oprócz drona i nadajnika, mogłem w nim bez problemu zmieścić także aż trzy akumulatory, dwanaście śmigieł, ładowarkę, a co wspaniałe, także mojego laptopa!

Plecak zapewniał mi zatem wszystko to, co niezbędne do pracy z dronem, a jednocześnie doskonale go zabezpieczał przed wstrząsami czy porysowaniem. Jestem niezwykle zadowolony z tego zakupu, albowiem teraz mogę bezpiecznie transportować drona bez obawy o uszkodzenia. Nawet podczas jazdy rowerem i wjeżdżania na krawężniki, nie czuję, aby w plecaku cokolwiek się przemieszczało.