Bawełniane okrycia dla maluszków

 

Większość przyszłych rodziców staje przed dylematem: jaki rodzaj okrycia wybrać dla oczekiwanego dziecka. Szeroki asortyment sklepów z artykułami dla najmłodszych może przyprawiać o zawrót głowy, a ilość kocyków – ich wielkość, materiał, kolorystyka, wcale nie pomaga w dokonaniu właściwego zakupu. Wybierając kocyk dla maluszka, kierujmy się przede wszystkim rodzajem tkaniny i jej naturalnym składem.

Naturalny kocyk dla niemowlaczka

kocyki bawełniane dla niemowlątDziecku pod kocykiem ma być ciepło, ale nie za gorąco, i wygodnie. Tego typu okrycia muszą pozwalać delikatnej skórce na oddychanie, żeby nie doprowadzić do przegrzania całego organizmu. Powinny być też przyjemne w dotyku – noworodki uwielbiają się tulić. Ponadto nie mogą wywoływać podrażnień. Kierując się tymi zasadami na pewno trafimy na kocyki bawełniane dla niemowląt. Producenci oferują artykuły 100% naturalne, a także z dodatkami włókien syntetycznych, np.: akrylu lub wiskozy, natomiast mali alergicy mogą skorzystać z kocyków z bio bawełny. Produkty z bawełny organicznej są bardziej wytrzymałe oraz delikatniejsze w dotyku, ale też droższe od okryć z klasycznej. Jest to spowodowane brakiem nawozów sztucznych oraz innych chemicznych oprysków w czasie uprawy, a także ręcznym zbieraniem bawełny. Wybierając kocyk, pamiętajmy również, aby zwrócić uwagę na jego elastyczność. Dzieci lubią się nimi otulać, jednak muszą mieć przy tym zapewnioną swobodę ruchów. Słabe jakościowo okrycia nie rozciągają się, a po kilku praniach stają się twarde, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku.

Maluszki mają swoje wymagania, co do okryć, a przede wszystkim zależy im na komforcie. Odpowiednio dobrany kocyk potrafi ukoić niemowlaczka oraz ułatwić jego zasypianie, dzięki czemu pozostali domownicy również są spokojniejsi.