Bandownica i jej zastosowanie

Bindowanie jest jednym z najprostszych metod na oprawianie papierów i innych wartościowych dokumentów za pomocą specjalnie przystosowanych do tego grzbietów. Dzięki szerokiemu wyposażeniu w grzbiety i okładki z łatwością możemy nadać dokumentacji firmowej eleganckiego i profesjonalnego wyglądu. W biurze możemy wybierać odpowiedni model urządzenia w zależności jaki wygląd dokumentów chcemy uzyskać. 

Działanie bandownicy i jej zapotrzebowanie?

bandownicaW urządzeniach każdego wyposażenia biurowego powinien znaleźć się taki przyrząd, który zadba o wygląd naszych dokumentów i nada im elegancki charakter. Takim urządzeniem jest bandownica, która oprawia arkusze papieru w specjalnie do tego przeznaczone grzbiety. Istnieje wiele technik bandowania, do których jest przystosowane odrębne urządzenie, jak i materiały eksploatacyjne. Na dzisiejszym rynku istnieje szeroki wybór okładek i grzbietów, które pozwalają na zapewnienie indywidualnego i funkcjonalnego wyglądu każdego dokumentu w firmie. Przy wyborze badnownicy powinniśmy więc zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj używanych okładek i grzbietów. Wyróżniamy wśród nich grzbiety plastikowe, którą są bandowane za pomocą bandownic grzebieniowych oraz grzbiety drutowe, do których używane są bandownice drutowe. Drugą ważną rzeczą podczas wyboru urządzenia jest wielkość dokumentów, które będziemy potrzebowali oprawić. Te najpopularniejsze i najczęściej używane są przeznaczone do dokumentów o maksymalnej grubości 90 kartek.

Obsługa bandownicy sama w sobie jest niezwykle prosta. Na początku określamy ilość arkuszy, a następnie dobbieramy do nich odpowiednią grubość grzbietu. Większość bandownic posiada miernik kartek, więc oszacowanie ich nie będzie dla nas problemem. Następnie musimy podziurkować arkusze za pomocą specjalnej dźwigni i umieszczamy na zaczepach grzbietu.