Aluminiowe rusztowanie wykończeniowe

Stalowe rusztowania to standard na wszelkiego rodzaju placach budowy czy podczas większych remontów pomieszczeń. Niestety, nie są one idealnym rozwiązaniem, głównie z powodu ich znacznej wagi. Duże konstrukcje, wykonane ze stalowego szkieletu mają nieraz bardzo znaczną wagę, która powoduje zaburzenie równowagi rusztowania i wywołuje możliwość przewrócenia się całości.

Lekkie rusztowanie do prac na wysokich kondygnacjach

solidne rusztowania aluminioweZałogi konstrukcyjne, korzystające z rusztowań do prac na wysokościach sięgają więc coraz częściej po rusztowania lekkie, stabilne, i przede wszystkim bardzo wygodne. Nowoczesne, solidne rusztowania aluminiowe o modułowej budowie są tutaj najczęściej stosowanym ich rodzajem, gdyż mimo małej wagi są zdecydowanie wytrzymałe, i znoszą przeciążenia które z łatwością mogą wypaczyć mniej trwałe konstrukcje. Są one pozostawione w dość klasycznej konstrukcji, dzięki czemu pasują do stalowych szkieletów starego typu, aczkolwiek nie są przeznaczone do pracy z takowymi. Zamiast tego, posiadają możliwość błyskawicznej rozbudowy, dokładania modułów do każdego złożonego szkieletu czy nawet zastosowania stabilizatorów, utrzymujących wysokie konstrukcje cały czas w pionie. Pracownicy uważają te rusztowania za nieporównywalnie wygodniejsze, gdyż w przeciwieństwie do starych stalowych rusztowań, nie mają drewnianej, łatwej do uszkodzenia podłogi a podesty z tworzyw sztucznych z antypoślizgową powierzchnią, zaczepy na sprzęt wysokościowy i inne udogodnienia, dzięki którym praca z takim rusztowaniem jest niesamowicie wygodna.

Z racji iż są one wielozadaniowe, stają się z wolna zamiennikami starych rusztowań, zwłaszcza wszędzie tam gdzie potrzebne jest rusztowanie do kilku odmiennych zadań. Są przy tym coraz bardziej zachwalane przez pracowników mających okazję ich używać.