Agregaty gazowe – ekonomiczne i ekologiczne

 

Istnieje alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych agregatów, używających jako paliwa benzyny i diesla. Są nim agregaty wykorzystujące gaz. Użycie tego surowca w produkcji energii ma wiele pozytywnych aspektów i powoli staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Jakie są zalety agregatów gazowych?

Agregaty gazoweNa pierwszy plan niewątpliwie wysuwa się wymiar finansowy. Dzięki temu, że gaz jest tańszy od benzyny, jest to bardzo ekonomiczna alternatywa, a koszty zakupu takiego agregatu bardzo szybko się zwracają. Do wytwarzania energii można wykorzystać wiele rodzajów gazu, między innymi LPG, gaz ziemny i biogaz. Ciekawą opcją jest wykorzystanie gazów powstających przy wydobyciu i przetwarzaniu ropy naftowej, dzięki czemu koszty zostają jeszcze bardziej zredukowane. Zmniejsza się także emisja szkodliwych dla środowiska gazów, które zamieniane są na energię. Pozwala to także na obniżenie opłat związanych z ekologią. Jest to kolejny argument przemawiający za takim rozwiązaniem. Agregaty gazowe emitują mniej spalin niż benzynowe, a zawartość toksycznych substancji jest w nich mniejsza. Co więcej, urządzenia te wolniej się zużywają i dłużej pracują bez awarii i konieczności wymiany części. Nie sprawiają również problemu w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak nieprzyjazne temperatury. Silniki agregatów gazowych mogą pracować zarówno podczas dużych mrozów, jak i upałów dochodzących do pięćdziesięciu stopni Celsjusza – nie wpływają one na rozruch. Ponadto agregaty te pracują ciszej niż benzynowe. W zależności od potrzeb możemy zaopatrzyć się w ich stacjonarną lub przenośną wersję. Mogą służyć jako stałe źródło energii, ale doskonale sprawdzają się również w roli zasilania awaryjnego, np. w domach lub niewielkich firmach.

Połączenie ekologicznych rozwiązań z niewielkimi kosztami jest dziś nie tylko modne, ale i opłacalne – zarówno dla środowiska, jak i konsumentów. Oszczędność materiałów i części zamiennych wiąże się z mniejszą eksploatacją ekosystemu, jednocześnie chroniąc nasz portfel. Dlatego wybierając agregaty prądotwórcze, warto pomyśleć o tych wykorzystujących jako paliwo gaz.